Amvona

Rate this item
(0 votes)
Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin social "Twitter" një foto të sheshit "Nënë Tereza", ku të dielën do të mbajë meshën Papa Françesku...
Rate this item
(0 votes)
Duke qenë se iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus janë telefonat më të fundit inteligjentë nga Apple, pritej që kompania të përfshinte harduerin më të fundit dhe më të mirë në pajisjet e saj të reja. Me zbulimin e këtyre telefonave inteligjentë, shumë njerëz i ironizuan ata për veçoritë e "vjetra", si procesori me dy bërthama, 1GB RAM etj...
Rate this item
(0 votes)
Kristaq Luniku gjatë intervistës në “Zëri i Amerikës”

Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Kristaq Luniku, thotë se me ngjarjet e fundit, Bankës Qendrore i është dëmtuar besueshmëria dhe se duhet punuar për ta rikthyer sa më shpejt këtë besim. Zoti Luniku tha në një in

...
Rate this item
(0 votes)
Qeveria ka përkujtuar sot 72-vjetorin e Konferencës së Pezës. Të pranishëm në ceremoni ishin zëvendëskryeministri Niko Peleshi dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli. Gjatë fjalës së tij Peleshi theksoi se vlerat e luftës duhet tu përcillen brezit të ri si dhe të punohet sëbashku për të kaluar sfidat e mëdha...
Rate this item
(0 votes)
Kufiri mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut mbetet një nga zonat më të rrezikshme në botë. Por ndërsa në veri ndodhet një shtet i izoluar dhe i varfër, në jug është një nga shtetet më të zhvilluara në planet. Për të treguar fuqinë e tyre në këtë drejtim, koreano- jugorët kanë vendosur në kufi një ushtri me robotë...
Rate this item
(0 votes)
Drejtori i INSTAT, Gjergj Filipi
Prodhimi vendas dhe ai me destinacion tregjet e huaja ka kushtuar më shtrenjtë se një tremujor më parë, por më lirë se prill-qershori i 2013-s. Instituti i Statistikave publikoi dje Indeksin e Çmimeve të Prodhimit, ku jepen edhe shifrat për secilën kategori. “Në...
Rate this item
(0 votes)
Lin Delija vjen në një ekspozitë në Galerinë Kombëtare të Arteve me vepra që më së shumti tregojnë frymën e tij antikomuniste, në kohët kur 'shqiptarët vuanin si Krishti'. Pos këtyre veprave 'protestë', një vend të veçantë do zënë edhe pikturat që i kushtohen fesë së krishterë...
Rate this item
(0 votes)
Një foshnjë ka lindur me katër duar dhe katër këmbë në Nabigingo, një fshat i vogël në Ugandën lindore. Prindërit Margaret Awino dhe Boniface Okongo, kur panë se djali i tyre ishte me tetë gjymtyrë kishin nxituar për në spital aty pranë, por mjekët u thanë se ata s'mund të bëjnë asgjë rreth këtij problemi...
Rate this item
(0 votes)
Ministri Haxhinasto me Shoqatën e Ndërtuesve
Kompanitë shqiptare duhet të shqyrtojnë mundësitë që u ofron sot tregu për t’u bërë pjesë e punëve publike përmes procedurave të partneritetit publik privat.
 Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, në një takim të zhvilluar me...
Rate this item
(0 votes)
Hajdutët e thesareve kanë nxjerrë në dritë një varr antik, që mendohet se i përket shekullit të 4. Varri ndodhet në parkun antik të Amantias në Vlorë dhe u zbulua fillimisht nga hajdutët një vit më parë, të cilët në tentativë për të grabitur sendet më vlerë aty shkaktuan dhe dëmtime....
Page 1 of 25

© 2013 Amvona. All rights reserved.          visit www.lemelsoncapital.com

Top Desktop version